SSTS

Tibethund 2022-10-01 Officiell utställning anordnad av SSTS-ÖST
Domare: Jim Richardson, Skottland

Valpklass 4-6 månader - Hanar
1. Gamla Herrgården Hjalmar,  HP BIR-valp 4-6 månader BÄSTA VALP
2. Afroditegårdens Echo Of Thunder

Valpklass 4-6 månader - Tikar
1. Ellu’z Cockie,  HP BIM-Valp 4-6 månader
2. Gamla Herrgården Hulda,  HP
3. Zhigatsey Tindra

4. Afroditegårdens Esmeralda My Heart

-Oplac-
Afroditegårdens Embrace Emmeline
Blackrill’s Fashionably Late
Blackrill’s High On Love
Blackrill’s Kiss From Above

Valpklass 6-9 månader - Hanar
1. Follow I Have A Dream

2. Skorpan

Valpklass 6-9 månader - Tikar
1. Bondmorans Kia,  HP BIR-Valp 6-9 månader

Juniorklass - Hanar
1. Gamla Herrgården Hibiskus,  EXC CK Bästa hane, Cert, BIR-Junior, BIR
2. Gamla Herrgården Hans,  EXC
3. Sippans Red Hint Of Bandit,  EXC
4. Tincanis Nero,  EXC

-Oplac-
Kangris Elegant Lighting, EXC
Mysebo’s Kiss Me Quick, VG
Pikinas Ragnar Vanheden, VG

Unghundsklass - Hanar
1. Raysing’s Griffin, EXC CK
2. Kiiramanna Charm In Silence,  EXC CK

Öppenklass - Hanar
1. Zhigatsey Oscar,  EXC CK R-Cert
2. Fäggebodens Golden Star Ofmacontas,  EXC
3. Sippans Fandango,  EXC

Championklass - Hanar
1. CH Rowntree Alberth,  EXC CK 3a Bästa hane
2. CH Afroditegårdens Casanova Valentino,  EXC CK 4a Bästa Hane
3. CH Gamla Herrgården Albin,  EXC CK
4. CH Mysebo’s Hole In One,  EXC

-Oplac-
CH Blackrill’s Royal Icing EXC
CH Knattings Charming Julius EXC

Veteranklass - Hanar
1. CH Sippans Keep that Loving Feeling,  EXC CK 2a Bästa Hane BIM-Veteran
2. CH Kiarka Kubo-Li-San,  EXC
3. CH Björnbrisens Behind Blue Eyes,  EXC

 

Tillbaka till Resultat

 

 

Juniorklass - Tikar
1. Zhigatsay Selina,  EXC CK 2a Bästa tik, Cert, BIM-Junior
2. Mysebo’s Keep Loving Me,  EXC CK
3. Soulbound Show Me Fame And Fortune,  EXC
4. Gloryenz Little Love To Budda,  EXC

Unghundsklass - Tikar
1. Gamla Herrgården Aniara,  EXC CK 3a Bästa tik, R-Cert
2. Sippans Hello Mary Lou,  EXC CK
3. Amloj’s Hjördis,  EXC
4. Fäggebodens Kärleksört, VG

Öppenklass - Tikar
1.Zhigatsey Ranya,  EXC CK
2. Blackrill’s Back To My Roots,  EXC CK
3. Bainangs Honey Crunch,  EXC CK
4. Björnbrisens Circle Of Life,  EXC

-Oplac-
Björnbrisens Candle In The Wind,  EXC
Björnbrisens Drop Dead Gorgeous,  EXC
Bondmorans Sommar Dröm,  EXC
Fäggebodens Imma,  EXC
Pikinas Lotus,  EXC
Sippans Babalou Of Suncroft,  EXC
Sippans Lady Rose Of Bandit,  EXC
Zangrace Nelumbo Nucifera Empress,  EXC
Zhigatsey Ramona,  EXC
Bayero’s Vilma For Mavibos,  VG

Championklass - Tikar
1. CH Gamla Herrgården Coco Chanel, EXC CK Bästa tik, BIM
2. CH Blackrill’s Violet Chachki,  EXC CK 4a Bästa Tik
3. CH Mysebo’s Hallelulia Moment,  EXC CK
4. CH Vegamo’s Clarise,  EXC CK

-Oplac-
CH Afair’s Electra,  EXC

CH Afroditegårdens Dreamstar Supernova,  EXC
CH Zhigatsey Malvina,  EXC

Veteranklass - Tikar
1. CH Mysebo’s Cinderella Rockefeller, EXC CK BIR-Veteran
2. Lachlan Wake Early,  EXC CK
3. CH Sippans Wild Wild Cherry Honey,  EXC CK
4. CH Mavibo’s Carmen,  EXC

Uppfödarklass
1. Gamla Herrgården, HP
2. Zhigatsey, HP
3. Mysebo’s, HP
4. Björnbrisens, HP