SSTS

SSTS CS Falkenberg 11 sept 2022 Domare: Kirsten Pedersen

TIKAR VALPKLASS 4-6 mån
1 HP Bästa Valp   Bondmorans Kia

2 HP    Blackrill's High On Love
3 HP    Follow I Am Angeleyes

HANAR VALPKLASS 6-9 mån
1 HP BIM  Body Rocks Troggs

TIKAR VALPKLASS 6-9 mån
1 HP Bästa valp BIR  Body Rocks Tpau

HANAR JUNIORKLASS
Exc 1 CK 1:a BH CERT BIM  Tashi-Gong Wildcard

EXC 2  Kangris Christian Lacroix
VG 3    Rowntree Bowler Hat

HANAR UNGHUNDSKLASS
EXC 1 CK 4 BH  NO JV-22 Becomingastar

VG 2   Happiest Tails Shiquanhe

HANAR ÖPPEN KLASS
EXC 1 CK   LT CH Zhigatsey Ruben

EXC 2 CK   NORD JV-19 Kangris Yan Simmon
VG 3   Kangris X-Traordinary Buddy

HANAR CHAMPIONKLASS
EXC 1 CK 2 BH  DK UCH SE UCH SE V-18 Mysebo's Hole In One

EXC 2 CK 3 BH R-CERT  DK UCH LT CH Pride Virol Desired Wish

HANAR VETERANKLASS
EXC 1 CK Bästa Veteran   DK UCH INT UCH SE UCH VDH CH Kiarka Kubo-Li-San


Tillbaka till Resultat

 

 

Valp BIS1 & BIS2   
Valp BIS1 & BIS2 

Junior BIR & BIM
 Junior BIR & BIM


 BIR & BIM

 

TIKAR JUNIORKLASS
EXC 1 CK  Kangris Celia Dragouni

EXC 2 CK  Schilleshof's Oliwia
EXC 3  Follow High Five For Angeleyes
EXC 4  Lill Tibben's New Star
G  Ammoli's Beyla

TIKAR UNGHUNDSKLASS
EXC 1 CK  Bondmorans Hannie

EXC 2  Kangris Betty Barclay

TIKAR ÖPPEN KLASS
EXC 1 CK 2 BT R-CERT  Escoliwa's Amberly

EXC 2 CK 4 BT   Pikinas Lotus
EXC 3 CK  Bainangs Honey Crunch
EXC 4 CK  Kangris Upsy Daisy
EXC  Ilja-Mins Wow-Factor
EXC  Mic Mac Pandoras Box
EXC Twix Felicia Fairy Dust

TIKAR CHAMPIONKLASS
EXC 1 CK 1 BT CERT BIR CHAMPION  DK UCH Afair's Electra

EXC 2 CK 3 BT  Playpoint Deep Euphoria
EXC 3 CK  DK UCH Mysebo's Hallelulia Moment
EXC 4 CK  DK UCH Schilleshof's Magnolia
EXC CK  DK UCH SE UCH Mysebo's I'm In Love

TIKAR VETERANKLASS
EXC 1 CK  SE JV-13 SE UCH Kangris Princess Peach

EXC 2 CK  DK UCH JEUW-10 SE UCH Mysebo's Cinderella Rockefeller
EXC 3  Pikinas Queen Rose

UPPFÖDARKLASS
1 HP Bästa UPPFÖDARGRUPP  Kennel Mysebo'S, Eriksson Arne, Eriksson Britt 

2 HP  Kennel Kangris, Rydstedt Brehmer Lena, Kalmar

 

   
Veteran BIR & BIM 


Uppfödargrupp 1 HP